The Sims Rakibi Life by You Tamamen İptal Edildi

Paradox Interactive tarafından çıkışı adeta yılan hikayesine dönen The Sims rakibi Life by You oyununun tamamen iptal edildiği duyuruldu. 2023’te şirket, oyununu erken erişim olarak piyasaya sürmeyi planladığını açıklamıştı. Öte yandan, birçok gecikmenin ardından yayıncı artık oyundan vazgeçmiş durumda.

Paradox’un kendi Tectonic stüdyosu tarafından geliştirilen Life by You projesi, daha önce EA’da The Sims serisinde çalışmış olan Rod Humble tarafından yönetiliyordu. Life by You iptal edildiğine göre stüdyoya veya Humble’a ne olacağına dair henüz bir haber yok.

Paradox Interactive CEO Vekili Mattias Lilja bir forum gönderisinde şunları söyledi: “Ne yazık ki, uzun zamandır beklenen hayat simülasyonumuz Life by You’nun çıkışını iptal etmeye karar verdik. Bu, yapılması inanılmaz derecede zor bir çağrıydı ve Paradox’un hem bizim hem de topluluğun beklentilerini karşılama konusunda açık bir başarısızlığıydı.”

Life by You’nun orijinal erken erişim sürümünün Eylül 2023’te yayınlanması planlanıyordu ancak altı aylık bir gecikme nedeniyle tarih 2024’e ertelendi. 2024’ün başlarında Paradox, erken erişim sürümünün 4 Haziran’da yayınlanmasını sağlayacak yeni bir gecikmeyi duyurdu. Bu tarih hayranların daha fazla gecikme korkusunu ortadan kaldırmak için daha sonra yeniden onaylandı. Mayıs 2024 ise bir gecikmeyi daha beraberinde getirdi ve bu kez Paradox projeye yeni bir yayın penceresi eklemedi.

Lilja, iç süreçlerini iyileştirmeye çalışan şirkette “bu büyüklükte” hataların bir daha yaşanmaması gerektiğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir