God of War Ragnarök PC Sürümü Duyuruldu

Sony, State of Play 2024 etkinliğinin ikincisinde merakla beklenilen God of War Ragnarök PC sürümünü duyurdu. Böylece şirket, oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollara özel olarak piyasaya sürülmesinden 2 yıldan az bir süre sonra oyunu PC oyuncularıyla da buluşturacağını müjdeledi.

Santa Monica Studio tarafından geliştirilen oyun 19 Eylül 2024 tarihinde PC’ye geliyor. PC’ye aktarım sürecini ise Jetpack Interactive üstlenmiş durumda. Aynı stüdyo 2022 yılında da ilk oyunu PC’ye aktarmıştı.

PC sürümü ilk kez kilidi açılmış kare hızları ve gerçek 4K çözünürlük desteği sunarak, Dokuz Diyar’ın büyüleyici manzaralarında ölümcül düşmanlara karşı savaşmak için seyahat ederken sinematik kesintisiz kameranın tüm potansiyelini ortaya çıkaracak. Uyumlu monitörlere sahip olanlar 21:9 ve hatta 32:9 en boy oranlarının desteklendiği ultra geniş ekran desteğinden de faydalanabilecek. NVIDIA DLSS 3.7, AMD FSR 3.1 ve Intel XESS 1.3 teknolojilerinin tamamı da çıkıştan itibaren kullanılabilecek.

Geçen yılın sonlarında tüm PlayStation 5 oyuncularına ücretsiz olarak sunulan Valhalla genişletmesi PC oyuncularına da sunulacak. Valhalla, Kratos olarak rastgele ve zorlu savaşlara odaklanan, eleştirmenlerce beğenilen harekâtın yanı sıra oyuna bir rogue-lite deneyimi eklemişti.

Sony, tek oyunculu bir deneyim olmasına rağmen yaptığı duyuruda God of War Ragnarök oynamak için PlayStation Network hesabı gerekli olduğunun da baştan altını çiziyor.

God of War Ragnarök 19 Eylül’de Steam ve Epic Games Store‘da çıkacak. Ön siparişler de şimdiden başladı. Bazı yükseltmelere, kozmetik içeriğe, oyunun müziklerine ve mini bir sanat kitabına erken erişim ekleyen bir Digital Deluxe sürümü de tercih edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir